Bridge-Zirconia

بریج زیرکونیا با بریج های معمولی تفاوت هایی دارد. جنس این بریج همان طور که مشخص است از اکسید زیرکونیوم است. اکسید زیرکونیوم یک نوع سرامیک دندانی و سفت و مستحکم است که در عین حال سازگاری خوبی هم با بدن انسان دارد. سازگاری بالای قطعاتی که در بدن کار گذاشته می شوند اهمیت زیادی دارند. سازگاری بالای این بریج به این معنی خواهد بود که بدن شما بریجی که در دهان قرار می دهید را به راحتی می پذیرد و آن را پس نمی زند یا واکنش های التهابی و منفی نسبت به  آن نشان نمی دهد.
بریجی که از جنس زیرکونیا ساخته می شود از نظر ظاهری روشن و صیقلی است، درست مثل دندان های طبیعی. به همین دلیل وقتی در دهان کار گذاشته می شود تفاوتی بین بریج و دندان های دیگر احساس نخواهید شد.

مزایای استفاده از بریج زیرکونیا

مهم ترین مزایای بریج از جنس زیرکونیا استحکام، ثبات و ظاهر زیبای آن است که وقتی در کنار دندان های دیگر قرار می گیرد ظاهری شکیل و خوب پیدا می کند. به علاوه همان طور که گفتیم، موادی که در ساخت این بریج استفاده می شود، زیست سازگار است یعنی این که موجودات و بافت های زنده نسبت به آن واکنش های آلرژی نشان نداده و ترکیبات موجود در آن باعث مشکل، آسیب و بیمار در بدن نمی شود.
از مزیت های دیگر بریج زیرکونیا، آماده سازی و پیش نیاز های کمتر آن است. یعنی آن که شما برای استفاده از این بریج و شروع فرآیند، اقدامات کمتری را لازم است انجام دهید. در روش ترمیمی استفاده از بریج، دندان های مجاور دندان از دست رفته، ابتدا تراشیده شده و تغییر شکل داده می شوند تا بتوان بر روی آن ها بریج را سوار کرد. در واقع دو روکش که در دو طرف دندان مصنوعی قرار دارند، بر روی دندان های تراش خورده قرار خواهند گرفت و به عنوان پایه های پل برای دندان مصنوعی عمل خواهند کرد.